Majaostust on märkamatult mitu kuud möödunud ja oleme saanud pikalt maja tuleviku osas mõtiskleda. Etteantud mõõdud on tekitanud meile korraliku väljakutse, et kuidas kõik siis ikkagi hästi ära mahutada. Nii, et samal ajal säiliks avarus, oleks ilus, oleks piisavalt panipaiku, ja et selle kõige kõrval oleks ka ehituslikult mõistlik praegust maja arvestades?
Algul üritasime etteatnud majaraamidesse mahutada ruumid nii, et säiliks nii pliit kui korsten, aga kui me need pildilt ära võtsime, tekkis kohe nii palju võimalusi juurde. Järgi tääb 13×5,5-meetrine ristkülik, kus piiranguid seavad vaid uue vundamendi ja vana kandva seina asukoht. Samuti aknaavasid planeerides üritame vältida kandvate talade läbilõikamist.
Vaatame siis üheskoos, mis variandid meil tekkinud on. Palun anna nõu! Milline Sulle kõige rohkem meeldib? Mis ideed Sul tekivad? Kas oleme midagi unustanud? Mida kindlasti meeles pidada?
Põrandaplaan vanasti
Endise plaani oli plaan uskumatult kompaktselt mahutada 25m2 peale ära nii väike magamistuba, köök kui elutuba. Majas olid ruumid ka saunaks ja sauna eesruumideks. Lisaks oli majaplaani osaks kuur ja suur varjualune, mille me siis kindlasti kinni planeerime ehitada.
Põrandaplaan #1
Elutuba on suur ja avar. Diivan elutoa nurgas nii, et saab akendest vaadata nii tänavale, hoovi kui ka ülevaatlikult tervesse ruumi. Köök vaatab hoovi suunas. Vannituba parajalt suur. Samuti on mitmed panipaigad (sahver, walk-in garderoob ja koridori kapp). Hetkel tundub see üks eelistatumaid!
Suur tänu siinkohal arhitekt ja sisekujundaja Carolyn Rennule, kes meid siin oma ideedega aitas ja kõik sellega ka paberile joonistas! Ta on noor, kaasamõtlev ja hästi tore freelancer ning soovitame temaga kõigil julgelt ühendust võtta, kui on vaja abi kodu projekteerimisel või sisekujundamisel.
Põrandaplaan #2
Elutoa suurus ja majaplaan üldjoontes sama, nagu esimene, aga elutuba on natukene vähem avaram. Köök on suunatud vaatega tänava poole, mis on mõneti päris tore, aga diivani jaoks jääb ruumi väheks (mahub ainult ~2-meetrine diivan).
Põrandaplaan #3
Siin on meie päris esialgsed mõtted, kus plaani järgi on korsten veel säilinud ja üritasime selle ümber häid lahendusi luua. Trepp peaks olema tunduvalt väiksem ja panipaiku oli raske mahutada. Lisaks oleme siin elutuppa mahutanud maja 4nda toa – väikese kontoritoa, mis oleks ilmselt natukene üleliigne, kuid samas praktiline. Samas võtaks ta ära kogu hommikupäikese ja köök jääks üsna pimedaks.
Põrandaplaan #4
Meie värskeim mõte. Idee liigutada trepp hoopis hoovi poole ja teha sissepääs maja keskele (eelmistel maja paremas ääres). Tekitab tänava poolt vaadatuna ilusa sümmeetria ja tekib eraldi aknaga majapidamisruum, kuid nii elutoa kui vannitoa suurused kannatavad selle arvelt.
Põrandaplaan #5
Korra proovisime ka sellist lahendust ja saime hästi avara elutoa. Nii puuduvad aga panipaigad ja tehnoruumi asukoht võtaks ära kogu hommikupäikese ning ehituslikult oleks ka torustiku lahendamine kõige keerulisem. Samamoodi pole ilmselt kaht nii suurt vannituba ühele korrusele tarvis, selle arvelt saaks teha juurde äkki mõne panipaiga.
Vaatamata sellele, et oleme ehitusloa taotluse juba sisse andnud, oleme ikka veel veidi segaduses, sest nagu näete – valikuid on palju. Küll peab aga ehituse alustamise hetkeks kõik juba üsna selge olema, sest akna asukohti on hiljem juba raske muuta. Seega, ootame-vaatame ja küllap tuleb ikka lõpuks lahendus, mis väga meeldib! 🙂
Sarnased postitused
01/11/2024
Mugav ja aega säästev elu Picapaci isikliku pakiautomaadiga
Kas poleks tore, kui ei peaks enam…
20/02/2024
Ehituspäevik – ventilatsioonisüsteem, tagantjärele tarkus
Pool aastat elu uues kodus koos elu…
[…] Mõne aja eest arutlesime siin artiklis ka maja kõige olulisema osa – esimese korruse põrandaplaani – tegemist. Ka […]