Ehitustööd käivad täies hoos ja oleme jõudnud vannitoas märgiliste ettevalmistusteni – kõik vee- ja elektrivärk on tehtud, kipsplaadid on seinas, kanalipüstak on kinni ehitatud, WC-le on raam ehitatud ja pott on paigaldatud. Siin järjest nende etappide kohta olulisi märksõnu ja tähelepanekuid.

Veevärk tehtud ja kanalisatsioonipüstak kinni ehitatud

Kanali- ja veetööde osas on meil vedanud. Neid aitab teha meie “isiklik” professionaalne torumees, kel õnnestub ikka ja alati kuidagi õigel ajal meie maja peale sattuda. Seega siin ei ole ma palju ise tahtnud pead vaevata ja kogu usalduse ning tänu suunan talle. Siin märksõnadeks alupex torud, õiged kalded ja korrektsed üleminekumuhvid.

Kanalisatsioonipüstaku “karbi” ehitasin ise ja siin suurt kunsti ei olnud – peasi, et asi saaks täisnurkne ja villa korralikult täis, et kõik võimalikult helikindel oleks. Soovitati lisada ka hooldusluuk, kustkaudu tulevikus kanali sisule vajadusel ligi pääseks. See jääb siis kenasti tasapinna alla ja ligipääsetav ainult kapist.

Siia järjest pildid, kuidas kraanikausitagune sein koos eelmainitud etappidega arenes.

WC pott välja valitud

Nagu kõige muuga, oli ka tualettruumi “maailm” meie jaoks täiesti uus ehk tuli uurima hakata, mis võimalused üldse olemas on ja leida seejärel see ideaalne hinna-kvaliteedi kombo. Kui kõik WC potid ja võimalused üle uuritud, saime aru, et meie sooviks oleks ikkagi seinasisene ehk raamiga variant. Järgmisena mõistsime, et siin oleks hea osta niiöelda “kõik ühes” komplekt, kus raam, pott, potikaas, kinnituskomplekt ja nupp on kõik ühes karbis olemas. Sageli müüakse kõiki neid asju eraldi ja enda vaeva vähendamiseks tasub vaadata just selliseid komplekte.

Eelnevate kriteeriumide põhjal jäi silma mitmeid eri variante ja brände (muuhulgas nt Grohe, Geberit ja Laufen), kuid meie lõplikuks valikuks osutus see Laufen Pro New + LIS CW1 komplekt. Meie silmis nägi see võrreldes teistega ilusam välja ja hind kogu komplektile oli 370 eurot. Kõigele lisaks peaks Laufen pakkuma suurepärast kvaliteeti.

WC potile raam ehitatud

Seinasiseste lahenduste puhul on võimalik WC potile ehitada raam täpselt selline, mis sellesse ruumi kõige paremini sobiks. Võimalik on säilitada etteantud metallist raami kuju, kuid vastavalt vajadusele saab seda ise muuta, mida tegin ka mina.

Ehitasin raami selliselt, et see ulatuks täpselt dušinurga seinani, aga pott jääks samas selle ala keskele ehk raami tuli mõlemalt poolt pikendada. Sügavuseks valisin umbes 20cm, et hiljem oleks mugav potitagusele raamile lilli, küünlaid vm asetada.

Ehitusel kasutasin karkassiehitusest järele jäänud kertopuu tükke ja OSB plaadi ribasid, et tulemus oleks sirge ning jäik. Tuli täpselt mõõta ja loodida, et kõik nurgad perfektsed saaksid, sest hiljem läheb see osa juba plaatide alla ja see osa oli ikka ootamatult ajakulukas tegevus.

PS! Raami ehitamisel tasub meeles pidada, et WC poti sinise metallkarkassi külge kruvimiseks oleks tarvis isepuurivad kruve või augud ette puurida. Kuna endal tekitas see mõnel hetkel väljakutseid ja polnud kohe arvestanud, siis mainin igaks juhuks ära.

Järgnevalt siis eelnev protsess pilt-pildi haaval näha.

Dušinurga veevärk tehtud

Viimase ettevalmistusena tuli ära teha dušinurga veesüsteem. Selleks oli hea juba ette teada, millist lahendust ette kujutame ja otsustasime ka siin seinasisese tulemuse kasuks. See siis tähendab, et hiljem on sein veidi puhtam ja nähtavale jääb veidi vähem voolikuid. Selleks on parim lahendus Hansgrohe Ibox, mille tuli-nägi-tegi taas meie hea torumees.

Järgmisena hakkame unistame, milline vannitoa sisustus ja millised segistid meil lõpuks olema saavad, kuid samal ajal peab majas ka kõigi teiste töödega järje peal püsima. Seega saavad kõik muud viimistlustööd ilmselt enne tehtud, kui vannituba lõpetama jõuame. Aga mis muud, kui ikka edasi!