Tumehall. Pruunikas. Või hoopis täiesti valge. 🙃

Just täpselt need kolm varianti on meil maja värvi osas juba mitmeid kuid peas tiirelnud… Katus on ju peal, aknad ja voodrilaua materjal ka juba tellitud, aga üks suurimad otsuseid ehk fassaadi toon on siiani väike väljakutse! Tundub see ju nii suur otsus võrreldes kõige muuga.

Kui mõtlesime, kuidas küll saaks aimu, kuidas siis üks või teine päriselt välja näeks, tõttasime VUNK Agency ukse taha ja palusime abi. Katsetasime eri lahendusi ja lõpuks jäid pinnale just need toonid. Ja kui nendest variantidest tõetruud 3D välispildid kätte saime, siis saime ikka paraja positiivse shoki… no vaadake ise, kõik paistab nii reaalne.

Esiteks, tumehall maja.

Idee, et värv oleks täpselt selline hall (RR23) nagu Ruukki Classic M katus ja Fenestra puit-alumiinium aknad väljastpoolt. Nii jääks maja minimalistlik ja kaasaegne ning toonivalik lihtne ja konkreetne. Nii on ka tulevikus lihtne teha kõrvalhooned jm detailid alati ühes kindlas toonis.

Teiseks, pruunikas maja.

Värvus, millest oleme unistanud juba päris esimestest päevadest alates. Maalähedane, soe ja naturaalne. Läbipaistev puidukuma ainult lisab isikupära. Kahjuks on aga kõige suuremaks väljakutseks olnud siinkohal selle “õige” pruunika leidmine. Tegemist on lasuurvärvi ehk mittekatva värviga ja olemasolevatest värvipalettidest ei ole veel nö “klikki” ära käinud. Nii Tikkurila, VivaColori kui Teknose valikus siiski taolisi toone on leidunud. Lisaks on miinuseks see, et kui sooviks lasta tehases juba tooni peale panna, siis on sealne värvivalik samuti tunduvalt rohkem piiratud, kui katva värvi puhul.

Kolmandaks, valge maja.

Valget tooni oli juba ka meie poolt konteineritest ehitatud #hyggepesa ja oleks meile igati tuttav valik. Kõik jääks hästi helge, puhas ja “korrektne.” Samuti on valge heledusastmel toone lõpmata hulk ja saaks valida just endale sobiliku. Murelikuks teeb ainult tema heledast toonist tekkiv suurem hooldusvajadus – automaatselt on tunne, et see valge kuidagi määrdub palju kergemalt. Visioon igatahes siin!

Tõesti lihtsalt nii uskumatult äge oli potentsiaalset lõpptulemust näha (ja samal ajal mõtiskleda, mis nõukogude vaibiga suvila see enne oli). Nüüd on, mida alati silme ees hoida, et motivatsioon meie päris esimese kodu ehitamiseks püsiks! Super, mis tänapäeva tehnoloogia ja programmid ikka võimaldavad. Sellised 3D välispildid võimaldavad luua ettekujutuse lõpptulemusest juba projekti varajases etapis, nagu meil praegu. Veelkord tänu ja soovitus, VUNK Agency.

Aaaga, et siis… millist värvi ikkagi? Kas üks neist kolmest või midagi hoopiski teistsugust? Otsus on raske, aga varsti-varsti peab see juba valitud olema. Eks siis näha ole, millise kasuks lõpuks otsustame!