Kui sõbrad mõne aasta eest teada said, et kodu hakkame ehitama, siis seadsid nad küllatulemise eelduseks 2 asja:

  1. Meil peab olema saun,
  2. Meil peab olema grill.

No kui esimene tuleb ilmselt aasta-kahe pärast, siis teise kohta saame küll nüüdsest öelda, et see kriteerium on täidetud… ja kuidas veel! Ning ei saa salata, et seda hetke oleme küll oodanud, kus saab viimaks enda kodu õuel rahulikult istudes häid roogasid ja seltskonda saab nautida.

Miks just kamado grill ehk keraamiline grill?

Aga mis grill meie koju siis täpsemalt jõudis? Nimeks tal Kamado Nordgarden. Suuruseks 21 tolli ja värvuseks must. Tegemist üleni keraamilise ja populaarse “kamado” tüüpi söegrilliga, mis on tuntud peamiselt oma hea ja ühtlase soojapidavuse tõttu.

Kuuldavasti täidavad kamado grillid ka kõige nõudlikuma toidumeistri ootused, võimaldades valmistada toitu ülimalt mitmekülgselt – sh näiteks grillida, küpsetada, suitsutada või röstida. Sõltuvalt soovist saab toitu teha nii kiirelt (mõned minutid, kõrge temperatuur) kui aeglaselt (mitmed tunnid, madal temperatuur), autentse pizza või paella valmistamisest rääkimata.

Ja seda kõike lihtsalt ja mugavalt! Näiteks võrreldes tavagrilliga saab siin küpsetamist alustada juba 30 minuti jooksul ja teha seda kõike aastaajast sõltumata, sest neil on suurepärane soojapidavus. Kokkuvõtvalt võib öelda, et see on nii grill, suitsuseade kui ahi korraga.

PS! Kas teadsid, et kamado tähendab jaapani keeles “ahju”, “saviahju” või “küpsetuspinda”?

Paigaldus

Käesolevat blogipostitust kirjutades ei ole me ise veel ühtegi rooga valmistada jõudnud, kuid kokku oleme oma värske kamado grilli pannud ja esialgse koha samuti leidnud. Juhise järgimine oli võrdlemisi lihtne ja üksi toimetades võttis selle kokkupanemine aega 45-60 minutit. Paigaldus jaguneb põhiliselt kaheks osaks: 1) jalgade kokkupanek ja 2) grilli pealetõstmine ning kinnitamine.

Esimese punkti ajal soovitan lähedusse võtta oma akutrelli ja tööriistakohvri (mutrivõtmed), et asi veelgi kiiremini sujuks. Kuigi pakiga oli kaasa pandud kõik vajalik, siis töid oli tunduvalt parem teostada võimalikult kvaliteetsete töövahenditega, mis on endal juba “käe sees”.

Teise punkti ajal soovitan grilli tungivalt üksi mitte jalgadele tõsta, sest see on raske, kuid samas keraamika tõttu ka väga õrn. Väike eksimus või mahakukkumine võib päris kalliks maksma minna, seega haara sõber või elukaaslane kindlasti korraks julgestama.

Sooduskood ⚠️

Kõigile, kes soovivad ka järgmiseks suveks valmis olla või ka sügisel-talvel-kevadel jätkuvalt head grilli nautida, on välja pandud 17. septembrini kehtiv sooduskood KM50, mis annab Kaup24 e-poes igalt Kamado Nordgardeni grillilt €50 soodustust!

Esmamulje ja kokkuvõte

Kamado Nordgardeni grilli esmamulje on super – kõik tundub kvaliteetne ja ilus, tugev ja massiivne. 21-tolline suurus on samuti ideaalne valik, täpselt selline, millega saab toitu teha mitte ainult endale, vaid ka väiksemale seltskonnale ehk kui mõni sõber seda lugema peaks – olete soojalt oodatud! Samuti ei saa mainimata jätta grilliga kaasatulnud vihmakindlat katet ja pitsakivi, mis meile eriti meeldisid. Kuidas see uus sõber meie jaoks toimima saab ja milliseid roogasid enim nautima hakkame, selgub juba jooksvalt! Hetkel väga põnevil.

PS! Kui soovid veel lähemalt teada, mis on kamado grill või milline kamado grill valida, siis loe lingitud artikleid.

PS2! Hoia silm peal ka meie Instagrami kanalil @kristjanmarleen, et vaadata, kuidas meil või meie kodul vahepeal läinud on!