14. oktoobril 2020 ehk mõned nädalad pärast majaostu ilmus meist artikkel Õhtulehes, mis annab toreda ülevaate, mis mõtted meil ostetud suvilaga algusest peale olnud on.

„See koht paelus meid kohe ja tunne on siiani väga hea,“ ütlevad TV3 saates „Naabrist parem“ osalenud Marleen Aasa ja Kristjan Keres, kes ostsid vana suvila ja plaanivad selle enne sissekolimist täielikult renoveerida.

Uus kodu asub pealinnast 15 kilomeetri kaugusel Suurupis. „Tundub, et elu lihtsalt nii tahtis. Jäime mitmest väga heast korterist Kalamajas napilt ilma, aga ju siis põhjusega. Hoidsime alati silmad ka Tallinna ümbruses lahti, sest oleme mõlemad väikelinnadest pärit ehk maalähedus ja majake roheluses oli meil tulevikuplaanides niikuinii. Nüüd aga soovis tulevik oodatust palju kiiremini selles looduskaunis kohas kätte tulla,“ ütlevad värsked majaomanikud.

Justkui täitsa maal, aga samas kohe taas linnas

Erinevatel kinnisvarapakkumistel hoidsid Marleen ja Kristjan silma peal juba tükk aega. “Meil oli suvel kõikvõimalikel kinnisvarakuulutustel automaatne „koputaja“ peal – kui tuli midagi meie kriteeriumitele vastavat, nägime seda kohe oma e-mailis. Kuu aega tagasi tuli see majake meie postkasti, mis sümpatiseeris kohe oma asukoha ja olemisega ning otsustasime vaatama minna. Meid paelus eelkõige metsa- ja merelähedus. Eemal mürast ja kiirustamisest. Võimalus olla justkui täitsa maal, aga samas kohe taas linnas. Ehk parajalt kaugel ja samas parajalt lähedal. Ja muidugi see, et hoovis on töökorras kasvuhoone,“ räägivad nad.

Kuigi suvilana oleks maja võinud toimida veel mõnda aega, teevad Marleen ja Kristjan sellele enne sissekolimist täieliku uuenduse ning tegemist on palju. „Esialgsest suvilast jääb lõpuks alles vaid vundament, karkass ja katus,“ räägivad nad.

Uus ja põnev väljakutse

Saates „Naabrist parem“ pidi paar kõik ise otsast lõpuni ehitama ja ka sel korral plaanivad nad võimalikult palju ise teha. „Õnneks meil nii kiire sissekolimisega ei ole ja põnev on taaskord õppida. Professionaalide nõu ja jõuga plaanime teha maja nii-öelda kõige olulisemad osad: karkassi tugevdamine, põranda valamine, küttesüsteemid ja soojustus. Aga ka nendes proovime käed ise külge panna,“ ütlevad Marleen ja Kristjan.

„Esialgsest suvilast jääb lõpuks alles vaid vundament, karkass ja katus,“ räägivad nad.

„Võib öelda, et „Naabrist paremas“ osalemiseta poleks me julgenud ilmselt sellist väljakutset vastu võtta. Kindlasti tulevad kõik värsked oskused ja toredad tutvused väga suureks abiks, sest konteineri ehitus on paljuski sarnane majaehitusele. Saame vaid tänulikud olla, et elu sellised põnevad kaardid meile on ette mänginud,“ rõõmustavad Marleen ja Kristjan. Kodu tuleb nende sõnul maalähedane, kus on alati õdus olla ja majas võib tunda natukene sarnast hygge-hõngu nagu konteinerkodus. (Hygge tähistab hubasust, mugavust, heaolu, rahulolu – toim.)