2022. aasta alguses oli meil suurim heameel koostöös SEBga keskenduda rohkem keskkonnale ja jagada sel teemal enda kogemusi ning mõtteid! Fookuses on meie süsiniku jalajälg* ja kuidas me kõik saaksime seda sammhaaval vähendada.

Teema on sügav, oluline ja päevakohane! Kasvava rahvastikuarvu juures ammenduvad järjepanu ka meie ressursid, kui me ei tee samme jätkusuutlikuma elu suunas juba praegu.

Süsiniku jalajälje mõõtmiseks kasutasime äppi MyFootprint | SEB ja mõistsime, et kuigi oleme aastate jooksul juurutanud endasse nii mõnedki keskkonnateadlikud harjumused, siis alati saaks paremini.

*süsiniku (CO2) jalajälje mõistet kasutatakse selleks, et määrata kindlaks teatava tegevuse, inimese või riigi mõju kliimamuutuste suhtes

2.7

Kristjani jalajälg (tonni CO2e/a)

2.1

Marleeni jalajälg (tonni CO2e/a)

Ole kursis oma mõjuga keskkonnale

Kui oled ka nagu meie, kes oma süsiniku jalajälge ennem täpselt ei teadnud, siis lae alla MyFootprint | SEB äpp (iPhone – App Store / Android – Google Play), pane oma teadmised proovile ja arvuta enda oma. Võrdle tulemust sõprade-lähedastega ja arutlege teemal, mida teete juba hästi ja mida võiks keskkonna heaks veelgi paremini teha?

Tasub alati meeles pidada, et teekond jätkusuutlikuma elu poole võib olla väga lihtne ja saab alata väikestest muudatustest! Olgu selleks siis näiteks üks taimne toit nädalas, üks sõit ühistranspordiga, üks ostmata jäänud plastikpudel või üks taaskasutusest ostetud t-särk.

Milline on Sinu väike samm jätkusuutlikuma elu suunas?

Vaata videoklippe

Aitäh SEB, et olulised asjad lihtsasti mõistetavaks teed! Loe kõigest lähemalt juba siit.