Sel nädalal oli meie vannitoa valmimise protsessi üks olulisemaid hetki, sest paika said kauaoodatud eritellimusel valminud dušiklaasid! Kuigi vannitoas on üsna palju veel puudu (puidused detailid, pildid seintel, kapp ja tasapind, kardin aknale, peegel jne), siis kõik baasmugavused on nüüd küll täidetud ja dušinurk on valmis, jess!
Käesolevas blogipostituses räägime lähemalt sellest, kuidas õigete dušiklaasideni jõudsime, millised olid meie väljakutsed, valikud ja võimalused ning milliseks sai lõpptulemus.
Algseis ilma dušiklaasita
Enne dušiklaasi paigaldust oli meie lähtekoht täpselt selline nagu näha allolevatel piltidel. Dušinurga vahetult ühel pool asetseb WC ja teisel pool suur maast-laeni aken, mida mõlemat soovisime klaaside abil vee eest kaitsma hakata. Samuti oli selles võrdlemisi väikeses ruumis (u 6m2) eesmärk säilitada avarust, seega suletavaid uksi ja/või tumedaid klaase ideaalis paigaldada ei soovinud. Ja vast kõige olulisem koht, miks kindlasti erimõõdus dušiklaasi tellima pidime, oli WC-tagune väljaehitatud kast, kus klaas oli mõeldud jooksma täpselt astmega selle peale.
Õige dušiklaasi valimise protsess
Dušiklaaside valimine võib esmapilgul tunduda lihtne ülesanne, kuid nagu iga detailiga majaehituses, on tegelikkuses ka siin palju nüannse, mida peab arvesse võtta.
Kogu protsessi võis meie silmis jaotada kolmeks:
1. Teenusepakkuja leidmine ja hinnapakkumiste küsimine
Siinkohal me pikka kodutööd ei teinud, vaid küsisime pakkumist ettevõtetelt, keda meile sõbrad juba soovitanud olid. Meie puhul jäi pinnale lõpuks Klaasissepa tiim, kes jätsid esimesest hetkest alates professionaalse mulje, abistades ja mõeldes kaasa. Lisaks oli nende bränd varem korduvalt silma jäänud nii Mustamäel (nende esindusest mööda sõites) kui sotsiaalmeedias, mis mõlemad teatavat lisausaldust juurde andsid.
2. Klaasi mõõtmine
Klaasi tellides antakse tavaliselt kaks varianti – mõõda ja vastuta ise või telli professionaalid, kes garanteerivad, et kõik saab korrektne. Kuigi alguses olin oma mõõtmisoskustes üsna kindel (laser jne olemas), siis lõpuks otsustasin ikkagi ümber ja läksin kindlamat teed ning kutsusin Klaasissepa spetsialistid objektile mõõtma (umb 50-eurone lisakulu). Lõpuks oli see ainuõige otsus, sest lisaks mõõtmisele andsid nad ka palju head nõu.
3. Detailide valimine ja kinnitamine
See punkt oli ehk isegi kõige väljakutsuvam, sest “täpselt selle õige” dušiklaasi ja lõppkujunduse valimine on alati kaalukas otsus, mida hiljem muuta väga ei saa. Põhilised küsimused, mis meil olid – kas teha maast-laeni klaasid või umbes 2,1-meetri peal lõppevad? Kas teha dušinurgale ka uks? Kas teha klaas matkas või täiesti läbipaistev? Kuidas säilitada piisavalt avarust? Mis värvi liistud valida?
Siin saan tänada eelmises punktis tehtud otsust, sest nagu öeldud, tänu Klaassissepa visiidile saime koos Marleeniga palju julgustavaid mõtteid ja ideid, samuti katsuda liiste ja näha nende toone. Võimalike kombinatsioonide ja klaaside valik on põhimõtteliselt lõpmatu. Muuta ja valida saab kõike alates klaasi paksusest ja mustrist kuni furnituuri värvitoonideni välja. Ise soovitame leida mõni Internetis silma jäänud inspiratsioonifoto, mis aitab klaasimeistritega kohe ühine keel saavutada.
Paigaldus
Kui kõik detailid kinnitatud ja klaas tellitud sai, siis jäi vaid oodata, et klaas valmis toodetaks ja et paigaldustiim kalendrisse sobiva aja leiaks. Meie ootasime kokku umbes 3 nädalat, mis pidavat üsna tavapärane ooteaeg olema.
Paigalduseks sõitis kohale 3 meest ja aega võttis 2 kiiret tundi. Sattusin ise sel ajal kodus olema ja oli põnev vahetult näha, kui ettevaatlikult kõike ka praktikas tehakse. Paigalduse alla kuulus kõik alates liistude paigaldamisest kuni silikoonimiseni välja.
Lõpptulemus, detailid ja hind
Duširuumis on klaasid perfektselt paigas, samal ajal on säilinud avarus ja ruumikus. Seega sai lõpptulemus täpselt selline nagu soovisime. Meie tellimuse täpsed detailid on järgnevad:
- klaasiks 8mm paksune karastatud klaas, mis on kuni 5x tugevam kui tavaline klaas ja purunemise korral tunduvalt turvalisem;
- klaasiks läbipaistev ja kirgas Optiwhite klaas, mis on tänapäeval eriti populaarne valik, sest see paistab võrreldes tavalise klaasiga veelgi paremini läbi;
- klaasile on peale pandud EnduroShield nanokaitse, mis kaitseb klaasi korrosiooni eest, mis lihtsustab klaasi puhastamist ja mis laseb veel kiiremini ära voolata;
- klaasid on pikkusega maast-laeni, kinnitusega põrandale ja lakke, et kogu dušinurk veekindel oleks ja et keset ruumi liigseid kinnitusi ei jääks;
- liistud valged, et ka kõik ülejäänud furnituur vannitoas (WC pott, WC nupp, segisti) hästi sobituks;
- klaaside suurusteks u 880×2400 ja u 300×2400.
Lõpphind tellitud klaasidele koos mõõtmise ja paigaldusega oli kokku umbes 900 eurot.
Esmamulje ja kokkuvõte
Klaasissepa kaudu tellitud dušiklaasid on paigas ja lisaks sellele, et nad sobituvad vannituppa tänu oma erimõõtudele ideaalselt, lisavad nad meie olemisse nüüd ka palju mugavust – alates duši all käimise kogemusest (ja vee mittepritsimisest kõikjale) kuni klaaside lihtsa hooldamiseni (ehk nanokaitseni) välja. Klaasid on kohati nii läbipaistvad ja märkamatud, et esimestel päevadel lõime korduvalt käe või jala kogemata vastu klaasi ära, kuid see oli vaid hea – värsked Optiwhite klaasid ei võta ruumist üldse avarust ära, on kristallselged ja täidavad oma eesmärki ideaalselt.
PS! Hoia silm peal meie Instagrami kanalil @kristjanmarleen, et vaadata, kuidas meil või meie kodul vahepeal läinud on!
Sarnased postitused
20/02/2024
Ehituspäevik – ventilatsioonisüsteem, tagantjärele tarkus
Pool aastat elu uues kodus koos elu…
27/12/2023
Ehituspäevik – pistikupesade ja lülitite paigaldamine ning valimine
Üks väike detail majas lõplikult paigas…