Jõulud on peagi käes ja sellega kaasnevale rõõmu-, läheduse- ning rahuajale eelneb sageli väljakutseid pakkuv kingi otsimise aeg. Kas kinkida, mida kinkida, kellele kinkida?

Oleme isegi jõulueelsel ajal kogenud, et ega ei ole lihtne viimasel hetkel leida kinki, mis kingisaajale rõõmu valmistaks ja mida päriselt ka vaja võiks minna. Kuigi minimalistidena armastame enamasti kinkida ja kingituseks saada ühiseid mälestusi ning hoolitsusi (elamused, reisid, SPA-külastused, massaažid), siis kvaliteetsed ja praktilised esemed on samuti kindla peale minek.

Siin artiklis jagamegi mõned praktilised kingiideed ja tooted, mis meie silmis alati hästi toimivad ja kingitegemist lihtsustavad.

1. Tekid-padjad

Kingi head und! Alustame just selle väga lihtsa punktiga, sest see on nii oluline osa meie kõigi elust. Head tekidpadjad on täpselt need, mida inimesed ise niisama lihtsalt vahetama ei kipu, aga samas on nii praktilised ja aegumatud, et sobivad igasse perre. Eelkõige soovitame kehasõbralikke ja allergeenivabu tooted (nt SleepAngel padjad, Votex tekid-padjad).

2. Voodipesu

Lisaks heale unele kingi ka värsket und ehk voodipesu, mis kutsuks õhtul juba varakult voodisse. Heast materjalist naturaalne voodipesu on ajatu, mida hindavad nii pere kui külalised aastaid. Võimalusel eelista kodumaiseid tootjaid ja väikeettevõtjaid, keda on tänapäeval nii mitmeid häid (nt Aino antibakteriaalne voodipesu, Muuni voodipesu).

3. Pleed

Kingi soojust! Teame kõik, et Eestis elamine ei ole teps mitte alati soe. Selleks võiks vähemalt igas kodus olla üks hea soojahoidja ehk pleed, mida saaks mõnusalt endale vajadusel ümber krabada. Ise hindame naturaalseid ja villaseid pleede, mis ühte hubasesse jõuluõhtusse ideaalselt sobivad (nt Woolish pleedid).

4. Potid-pannid

Kingi kvaliteeti! Iga majapidamine ootab häid potte ja panne, mis toiduvalmistamise meeldivaks teeksid. Kipume eri kodudes sageli nägema, et inimesed ei kiirusta neid just liialt sageli uuendama, kuigi tegemist on nii igapäevaste esemetega. Seega on tegemist ideaalse kingitusega, mis igal juhul väärtust looks. Soovitame kvaliteetseid brände (nt Fiskars pannid, Tefal pannid).

5. Sokid ja/või aluspesu

Kingi mugavust! Sokid ja aluspesu on samuti ühed igapäevaseimad esemed ehk mida paremad need on, seda mugavam ka elu. See punkt siin on kindlapeale minek, eriti just meestele kinki valides. Vali grammike erilisem ja kallim toode, et need automaatselt kingisaaja lemmikuks osutuksid. Omast kogemusest võime öelda, et kaasaegsed ja kvaliteetsed sokid (nt Nike spordisokid) on teinud igas vanuses meestele üllatavalt palju rõõmu.

6. Küünlad

Kingi hubasust! Just pimedad õhtud on need, kus kõige enam aega kodus veedetakse ja hubasust luuakse. Küünlad on selleks ideaalsed kaaslased! Tänapäeval on neid saadaval nii paljudes eri vormides, aga ise soovitame taas võimalikult naturaalseid, puhtaid ja kodumaised tootjaid (nt looduslikud Mulieres küünlad, JOIK küünlad, Metsik Kuu aroomiküünlad).

https://mulieres.eu/

7. Vitamiinid ja muud toidulisandid

Kingi tervist! C, B3, B12, raud jt – kõik need on nii asendamatud mikrotoitained iga inimese heaoluks.  Vitamiinid, mineraalid ja/või supertoidud võiks igas kapis keha turgutamiseks olemas olla. Meie eelistuseks on eestimaised ja looduslikud toidulisandid (nt Nõgel raualisandid ja vitamiinid, Ecosh toidulisandid, Organia CBD õlid).

8. Kreemid

Kingi ilu ja enesehoolitsust, mida aitavad teha head näo- ja kehakreemid! Kuna neid oskab enamasti iga naine juba hinnata, siis siin punktis soovitaksime seda kingitust pigem isegi meestele, sest just nemad ei kipu kreeme niisama lihtsalt oma kappi ostma. Nagu ka mitmel eelneval juhul, siis ka siin soovitame võimalikult puhtaid ja naturaalseid tooteid (nt The Ordinary näokreemid, LUUV kehakreemid, Berrichi kreemid).

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt soovitame üht – leia kingitus, mis on praktiline ja kvaliteetne ning võid olla kindel, et nii läheb kink asja ette ja saab kasutust. Võimalusel vali võimalikult naturaalne, looduslik ja kodumaine toodang, et kink oleks hea nii kingisaaja tervisele kui meid ümbritsevale loodusele. Häid saabuvaid pühi!

PS! Mida varem kingituste soetamisele mõtlema hakkad, seda murevabamalt ja sageli ka palju soodsamalt see tehtud saab. Ise soovitame (esimesed) kingitused ära osta võimalusel juba Black Friday või Cyber Monday ajal, mis toimuvad umbes-täpselt kuu enne jõule.


€150 kaup24.ee kinkekaart

Hohohoo – jõuluaja alguse puhul oli meie blogi jälgijatele ka kingitus! Loosisime kahele inimesele välja €150 kaup24.ee kinkekaardi, et selle eest endale või mõnele lähedasele tore jõulukink teha.

Selleks tuli kommenteerida siia blogipostituse alla üks kaup24 e-poest leitud toode, mis kommenteerija arvates samuti kingituseks hästi sobiks. Nii palju toredaid mõtteid, aitäh!

Esimese võitja loosisime välja 23. novembril ja teise 9. detsembril. Palju õnne ja imelist jõuluaega Siretile ja Kadile!

Sarnased postitused

Privacy Preference Center