Unistame juba majas ööbimisest! Aga magamistuba veel ei ole… kuid mõtetes oleme neid juba planeerimas ja siia jagamegi mõned meile inspiratsiooni andnud mõtted, detailid ning pildid.

Millist magamistuba soovime?

Magamistoa planeerimisel on meile lähtekohaks heledus, soojus ja naturaalsus. Kombinatsioon valgetest värvidest, nende erinevatest alatoonidest ja puidust. Samuti kergus, rahu ja heaolu, sest just magamistoas veedame veedame suure osa oma ööpäevast. See on koht, kus alustame ja lõpetame päeva.

Alustame mööblist

Magamistoa põhilisteks mööbliesemeteks on: voodi, riidekapp, öökapid ja kummut. Nende valikul püüame lisaks naturaalsusele meeles pidada ka märksõna minimalism. Mida puhtamad jooned ja kergem vorm, seda paremini loodavasse keskkonda sobib.

Kui otsida Eestist üks ettevõte, kelle voodid täpselt nendele sõnadele vastavad, siis selleks on Kaissu – oleme neil juba ammu silma peal hoidnud. Ka Kaup24 voodivalik on rikkalik (27000+ valikut) ja sealt jäid silma mõned voodiraamid (nt see VidaXl voodiraam), mis sobiksid minimalistlikku ruumi ideaalselt. Kõige parem riidekapp on sissehitatud riidekapp, aga kui peaks valima eraldiseisva toote, siis julgeme soovitada midagi IKEA valikust (nt IKEA HAUGA või IKEA NORDKISA sari).

Lisame hubasust

Põhimööbel paigas, hakkame lisama hubasust. Siin on väga suur roll ja potentsiaal sellistel sisustuselementidel nagu vaibad, padjad, pingid, päevatekid, kardinad ja valgustid, samuti peeglid.

Imelise tulemuse saab siis, kui üritada kõigi tekstiilide (vaibad, padjad, kardinad jm) toone omavahel võimalikult sarnaseid ja üksteist toetavaid valida (nt sama värvigamma toonid eri tumeduse astmetes). Lisaks, kui tegemist ei ole valge põrandaga ja on kasutatud eestlastele tuttavat naturaalselt tammeparketti, siis tasub ruumile kindlasti hubasust anda mõne heledama vaibaga.

Eelnimetatud esemete otsimisel soovitame sammud seada JYSKi, kust leiab alati ilusaid hea hinna-kvaliteedi suhtega kardinaid, patju, vaipe jm. Samuti soovitame taaskord ka Kaup24 valikut, kus leiab lisaks soodsamatele diilidele ka erilisi disainer look’iga tooteid. Nende valikus on näiteks üle 30000 erineva vaiba.

Lõpetame detailidega

Magamistoa sisustamise lõpetame viimaste detailide ja nipsasjadega. Nende sekka kuuluvad küünlajalad, pildiraamid, korvikesed, voodipesu jms. Rääkimata lillepottidest ja taimedest, sest just taimed on parim viis kübekese elu ja värvi lisamiseks muidu neutraalses ning heledas ruumis.

Kui nipsasjade leidmisel julgeme taas soovitada IKEAd, siis samuti tasub pöörata pilgud kasutatud esemete ja DIY võimaluste poole (nt Sõbralt Sõbrale või Uuskasutuskeskus). Taimi leiab pea igast ehituspoest (nt Bauhaus või Bauhof), aga kui soovid on suuremad ja aega rohkem, siis võite pilgud kohe aianduskeskuste poole pöörata (nt Hortes Tallinnas või Gardest Tartus). Imelisi pilte ja pildiraame leiab kindlasti Wanderwall’ist.

Väike soovitus

Kui Sinu magamistuba on üks suur puhas valge leht ja Sa soovid saada parimat lõpptulemust ja Sul on selle sisustamisega aega, või Sulle meeldib lihtsalt ette planeerida, siis soovitame teha endale mõni moodboard, kuhu kogud kokku oma lemmikesemed ja toonid erinevatest poodidest. Näiteks midagi sellist:

Kokkuvõte

Usume, et igaühel peaks olema magamistuba, mis pakuks hommikul ärgates ja õhtul uinudes hubast ning toetavat keskkonda. Meie jaoks tähendab hubasus eelkõige naturaalsete ja heledate toonide ning elementide omavahelist mängu ja julgeme seda kõigile soovitada. Valge värv on alati kindla peale minek ja nii on ka detailide otsimine mõnevõrra lihtsam, sest naturaalsed detailid ja mööbliesemed (nt puidust) on eestlastele alati meeltmööda olnud ning häid valikuid pakuvad väga mitmed poed.

PS! Kõik pildid siin artiklis on leitud Pinterestist – imeline inspiratsiooniallikas!