Aastal 2020 toimunud Naabrist Parema hooajal anti osalejatele pöörane väljakutse – ehitada kahest vanast merekonteinerist endale meelepärane lahendus. Olgu selleks siis kodu, kontor, saun, laste mängutuba või lausa kuur – kõigil olid täiesti vabad käed, senikaua kuni konteinerits on väike kööginurk, magamisase ja pesemisvõimalus.

Meie otsustasime ehitada enda esimese kodu. Väikese, aga vapra, kuhu saaks Tallinna melu kõrvalt alati pageda. Eesmärgi saavutamiseks soovisime konteineritest võluda välja nii palju avarust kui võimalik, tuua akende paigutusega sisse rohkelt valgust ja seda kõike siis heledate toonidega säilitada.

Siin postituses teeme vaid lühikese ülevaate, ilma vahepealseid keerulisi etappe lahti seletamata, kuhu me lõpuks omadega välja jõudsime. 🙂

Hullumeelne tempo ja vaated väljast

Enne ja pärast ehk eelnenud piltide ajavahe on vaid 8 päeva. Nagu näha, sai selle lühikese ajaga kiirelt-kiirelt kahest suletud merekonteinerist lõigatud (akende)avade, metallkarkassi ja elektrijuhtmetega kodutoorik, mis eemalt nägi välja järgnev.

Sarnane tempo jätkus kaks kuud ja unetute ööde järel sai kõhedatest konteineritest sammhaaval detailideni viimistletud hubane väikekodu.

Esmalt vaade väljast, kus maja teeb ilusaks ja ühtseks Cedrali fassaadilaud (saate sponsor). Terrassil püüavad lisaks Leenule ja külla tulnud kutsale veel silma väärispuidust SoWoodi lamamistool ning katusel eriti oluline (ja kahe tunni jooksul valminud) korvpallilaud.

Taaskasutatud mööbel ja materjalid

Ja nüüd piilume sisse, kus igal esemel on oma lugu! Siinkohal saadaksime kohe soojad tervitused Sõbralt Sõbrale, kelle sisustuselemendid (kummut – värvisime ise valgeks, köögitoolid – värvisime ise valgeks, korvlamp – ise meisterdasime, voodilamp, korvid, nipsasjad jm) meie konteinerkodu kaunistavad. Taaskasutusest võib leida nii palju ilusat ja põnevat!

Pildil nähtava voodi ehitasime sisse samuti täiesti ise ja selleks kasutasime ehitusest üle jäänud 50×50 prusse, vineeri ja WallPanelsi laojääkidest leitud põnevat esipaneeli. Kogu voodialune on ühtlasi ka panipaik.

Köök – konteinerkodu süda

Järgmisena köögi juurde. Siinkohal suured tänusõnad Desala Sisustusele, kes meie unistused teoks tegi! Tõeliselt sõbralik ja professionaalne abi ning planeerimine algusest lõpuni. Meie idee mahutada väikesele alale köök, mis ühendab endas nii istumisnurga, garderoobi kui ka väikesed (ja pealtnäha peidetud) panipaigad, sai teoks tõepoolest paremini kui oleksime osanud arvata!

Naturaalne ja vastupidav siseviimistlus

Siseviimistluse poole pealt katab meie põrandaid Põrandakeskuse naturaalse tammepuidu imitatsiooniga LVT põrandakate, mille valisime tema vastupidavuse ja niiskuskindluse tõttu. Lagedes ja ühes seinas on ilus Puidukoda vahatatud kuusest sisevoodrilaud, mille puhul meile meeldis eriti selle paigaldus- ja hoolduslihtsus. Vannitoa plaadid leidsime Bauhausist ja pesumasina kapi ehitasime ise (mööbliplaat + OSMO õlivaha katteks peale).

Sisustuselemendid toovad kodusust

Muude sisustuselementide osas tooksime eraldi välja käsitöö Home4You võrkkiige, ainulaadsed Makrameepesa lillekiigu ja purgikatted, mugava Napsie madratsi, imelise Votex House magamiskomplekti (linane voodipesu koos pehmete tekkide ja patjadega), kodused Woolishi pleedid, siidja Muuni voodipesu, ägeda Eskla Design portreefoto ja Mehhiko reisilt kaasa ostetud unepüüdjad. Padjad saabusid meile üle Eesti erinevatelt imelistelt inimestelt üleskutse raames – SUUR aitäh!

Ja selline ta saigi. Koduloomise kiirkursus missugune! Kui Sul tekkis äkki veel mõni küsimus ühe või teise asja kohta, siis kirjuta meile julgelt.

Aitäh kõigile, kes meid sel teekonnal aitasid!

Viimaks veelkord tänusõnad kõigile, kel õnnestus meid nii ehitusfaasis kui sisustamisel kuidagi aidata. Olgu need siis vastused segastele kõnedele ja hulludele küsimustele või toetavad sõnad ja toredad väikesed kingid (padjad, pildid, küünlad jm) erinevate heade inimeste poolt. Just Teie abil sai hyggepesa just nii koduseks ja hubaseks. Ja muidugi – tervitused Naabrist Parem produktsioonile, kes sellise hulljulge platvormi meile kõigile üldse andis!

Nüüd aga meie suvilast koduloomisele lugu jälgima! 😉

Sarnased postitused

Privacy Preference Center