Millised kodumasinad me oma koju siis lõpuks valisime? Just seda on mitmed inimesed meie käest uurinud! Kuna oleme kogu selle valikuprotsessi värskelt üle elanud, siis jagamegi oma lõppvalikut ka siin ja vaatame, kuidas nad muuhulgas ka meie isetehtud kööki istusid.

Nagu juba varemgi mainitud, siis kodu- ja köögitehnika valiku puhul oli eelkõige oluline, et toode oleks võimalikult kaasaegne, funktsionaalne ja ilus, võimalusel ka energiatõhus. Otsisime alati seda parimat hinna-kvaliteedi (sh ka energiaklassi) kombinatsiooni ja loodetavasti antud tooted lihtsustavad mõne inimese valikuid.

Arvestades, et oleme nüüdseks ka mitu kuud sees elanud ja masinaid kasutada saanud, siis oskame anda ka tagasisidet, kas ja kui rahul me valikuga oleme ning kas teeks midagi juba äkki teisiti.

Nõudepesumasin

Nõudepesumasinaks sai valitud Electrolux integreeritav nõudepesumasin EEG69410L. Eelkõige sellepärast, et ta on suur ja lai (60cm). Meie eelmises üürikodus oli väiksem versioon (40cm) ja ei jõudnud ära oodata, mil iseenda koju kolides suurema saame valida. Nüüd see ootus lõpuks täitus ja no tõesti on hea! Lisaks eelnevale avaneb ka nõudepesumasina uks pesu lõppedes automaatselt, samuti on tal optimaalne C-energiaklass ja sisevalgustus. Samuti on ta tavapärasest veidi vaiksem (42dB vs tavaline 45-55dB). Siiani vägagi rahul, ei oska midagi juurde soovida. Ja kampaaniat “igas kodus peaks olema vähemalt 60cm integreeritav nõudepesumasin” toetame ka. 🙂

Pliit

Pliidiplaadiks sai valitud Electrolux induktsioonpliidiplaat LIL61434C. Meie esimeseks kriteeriumiks pliidi puhul oli see, et ta oleks lõigatud servaga ehk et ta oleks tulevikus võimalikult lihtsalt ja ilusalt integreeritav ka kivitasapinnaga (köögitootja soovitus). Lisaks sellele pidi ta kindlasti olema induktsioonpliidiplaat ja niimoodi ta meieni jõudiski. Meeldib selle puhas välimus, puutetundlikkus ja avar ala pottide-pannide asetamiseks (samuti suhtleb ta tulevikus automaatselt meie kubuga tänu Hob2Hood funktsioonile). Igapäevaselt mugav, hea ja kiire, ei oska muid funktsionaalsuseid igatseda.

Ahi

Ahjuks sai valitud Electrolux integreeritav ahi EOD6P77Z. Eelkõige jäi ta algul silma oma ilusa ja minimalistliku all-black välimusega, kuid silma paistsid ka tema multifunktsionaalsed võimed (kiirkuumenemine, SteamBake aurufunktsioon, grill, mitmetasandiline küpsetus jm). Mainimata ei saa jätta ka kaasaegset pürolüütilist puhastust. Me ei ole küll kõige sagedasemad ahjukasutajad, kuid seni on ta täitnud kõik meie ootused.

Pesumasin-kuivati

Pesumasinaks sai valitud Electrolux pesumasin-kuivati EW7WO448W. Võtsime 2in1 mudeli, mis on meie silmis ideaalne – võtab väheb ruumi, aga vajadusel saab riided alati kiiremini kuivaks teha. Pole küll kuivatusfunktsiooni igapäevased kasutajad, kuid teadmine, et see võimalus on alati olemas, on super. Lisaks ei saa mainimata jätta seda, et tegemist on efektiivse A-energiaklassi masinaga, mis on eriti tuus. Samuti on ta välimuselt ilus ja puhas ning sobib meie koju ideaalselt (isegi piltidel olevasse ajutisse vannitoalahendusse). Super!

Külmkapp

Külmkapiks sai valitud Samsungi integreeritav külmkapp BRB30715DWW, mis jõudis meieni tänu tema tavapärasest pikemale kõrgusele ja heale D-energiaklassile. Meeldib kõige rohkem see, et tänu tema pikkusele ja SpaceMaxi tehnoloogiale on ka tema mahutavus (297L) võrreldes teiste sarnastega suurem. Lisaks on tal ka palju teisi põnevaid funktsionaalsuseid (nt ei teki külmikusse üleliigset jääd ja toitu saab vajadusel kiirjahutada jm). Ainuke asi, mis võiks parem olla on sügavkülmiku mahutavus, kuid integreeritavate masinate puhul ongi see väikeseks murekohaks. Kokkuvõtvalt valikuga väga rahul ja hea meel, et suurema versiooni kasuks otsustasime.

Kokkuvõte

Sellised meie kodumasinad selles rikkalikus ja lõpmata laias tehnikamaailmas said. On hea meel tõdeda, et kogu see aeg, mis me toodete valimisse poole aasta eest panime, tasus end ka ära, sest tänaseni oleme kõigiga äärmiselt rahul.

Loe ka meie teisi blogipostitusi kodumasinate teemal selle aasta algusest, et valikutegemine endale veelgi lihtsamaks teha:

Sarnased postitused

Privacy Preference Center